Luchtmonsters
Tijdens de monstername wordt gebruik gemaakt van een air sampler in combinatie met 90 mm. Petri schaaltjes, de zogenaamde voedingsbodems. We gebruiken standaard een voedingsbodem op Malt Extract en een voedingsbodem op DG-18.
Voor ieder gebruik wordt de kop van de air sampler gedesinfecteerd. De air sampler zuigt 100 liter lucht aan die over de voedingsbodem wordt geleid. Op basis van de aangezogen 100 liter lucht kan een omrekening worden gemaakt naar de Kolonie Vormende Eenheden (KVE/) per kubieke meter. Op deze weze wordt een meting verkregen dat kan worden afgezet tegen de kwaliteitsnormen voor binnenklimaat.
Na bemonstering worden de voedingsbodems geconditioneerd vervoerd naar het laboratorium. Analyse van de luchtmonsters vindt plaats in het laboratorium. Hier worden de luchtmonsters in een broedstoof geplaatst om zodoende volgens vastgestelde condities de groei van bacteriën, schimmels en gisten te bevorderen.
Contactmonsters
Contactmonsters worden genomen middels een gedesinfecteerde wattenstaaf waarbij het monster op een petri schaaltjes wordt aangebracht. We gebruiken standaard een voedingsbodem op Malt Extract en een voedingsbodem op DG-18. De contactmonsters worden in een broedstoof geplaatst. Deze contactmonsters worden nader geanalyseerd en wordt de schimmelsoort bepaald.
In droge omgevingen zoals archieven gebruiken we naast de petri schaaltjes de Ara Kit (alleen DG-18) voor het meten van schimmels op papieren objecten. Indien we een Ara Kit gebruiken is het wel mogelijk om vast te stellen of er actieve schimmel(sporen) aanwezig zijn echter is het bepalen van de soort schimmel niet mogelijk.
ARA-kit service
Indien er een verdacht object wordt aangetroffen in een depot of bij ontvangst (bruikleen/schenking) en er geen uitgebreide analyse nodig is hebben we onze speciale ARA-kit service. U ontvangt van ons een gedesinfecteerde wattenstaaf in een afgesloten reageerbuis. U neemt dan zelf de test af op een oppervlakte van ca. 10cm2. Na afloop van deze test stuurt U het wattenstaafje retour naar ons lab. Wij zetten vervolgens de monster op een voedingsbodem naar keuze.
ARA kits hebben een betrekkelijke korte houdbaarheidstermijn en dient te worden bewaard in de koelkast. Middels onze service hoeft u zich niet druk te maken over de houdbaarheid en het gekoeld bewaren. De testen kunt u dan zelfs ongekoeld in uw depot (of elders) op voorraad houden.
Rapport
Na analyse van de schimmel wordt een rapport opgesteld.